USA 5k Run

Overall Finish List

August 01, 2010


Results By Race Management Systems, Inc.
    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Kevin Deminne           Hughesville  MD     20 ***** M 19-29        19:04    6:09/M
       2    Victor Papagno          Hughesville  MD     42     1 M 40-49        19:06    6:10/M
       3    Tim Barbee              California  MD      31     1 M 30-39        19:46    6:23/M
       4    Louis Tomsic            Honolulu  HI        45     2 M 40-49        21:40    6:59/M
       5    Jeremy Aaronson         Silver Spring  MD   29     1 M 19-29        21:45    7:01/M
       6    Ryan Greene             Garner  NC          20     2 M 19-29        22:56    7:24/M
       7    John Laliberte          Odenton  MD         26     3 M 19-29        23:39    7:38/M
       8    Jj Ferreira             Waldorf  MD         24     4 M 19-29        24:42    7:58/M
       9    Cheryl Hendricks        Waldorf  MD         54 ***** F 50-59        24:47    8:00/M
      10    Lenny Epps              Great Mills  MD     48     3 M 40-49        25:12    8:08/M
      11    Joe Taglisferri         Mechanicsville  MD  34     2 M 30-39        25:31    8:14/M
      12    Dylan McPherson         La Plata  MD        14     1 M 14-18        25:32    8:14/M
      13    Tea Harris              Round Rock  TX      39     1 F 30-39        25:35    8:15/M
      14    Tyrone Smith            Lexington Park  MD  43     4 M 40-49        25:41    8:17/M
      15    Yvette Kovner           Prince Frederick  M 29     1 F 19-29        25:49    8:20/M
      16    Kim Foote               Waldorf  MD         44     1 F 40-49        26:18    8:29/M
      17    Thomas Crisp            Bowie  MD           40     5 M 40-49        26:38    8:35/M
      18    Laura Jewell            La Plata  MD        26     2 F 19-29        26:41    8:36/M
      19    Arnel Castrence         Waldorf  MD         43     6 M 40-49        26:49    8:39/M
      20    Becky Schaller          Forest Hill  MD     33     2 F 30-39        26:59    8:42/M
      21    Jim Foote               Waldorf  MD         40     7 M 40-49        27:22    8:50/M
      22    Joshua Regan            Patuxent River  MD  26     5 M 19-29        27:39    8:55/M
      23    Crystal Gajkowski       Waldorf  MD         32     3 F 30-39        28:05    9:04/M
      24    Annie Imhof             Great Mills  MD     11     1 F  0-13        28:17    9:07/M
      25    Judy Kennedy            Crofton  MD         53     1 F 50-59        28:28    9:11/M
      26    Ian Castrence           Waldorf  MD         13     1 M  0-13        29:56    9:39/M
      27    Tabitha Mattingly       Leonardtown  MD     26     3 F 19-29        30:43    9:55/M
      28    Sean Thistle            Prince Frederick  M 28     6 M 19-29        30:43    9:55/M
      29    Laurie Gillespie        Waldorf  MD         36     4 F 30-39        30:51    9:57/M
      30    James Nutt              Colonial Beach  VA  39     3 M 30-39        30:51    9:57/M
      31    Amy Roger               Waldorf  MD         22     4 F 19-29        31:13   10:04/M
      32    Tami Graf               Lusby  MD           74     1 F 60-99        31:22   10:07/M
      33    Adrian Robinson                             44     8 M 40-49        31:41   10:13/M
      34    Emily Imhof             Great Mills  MD     9      2 F  0-13        31:44   10:14/M
      35    Kevin Leveling          Brandywine  MD      52     1 M 50-59        31:46   10:15/M
      36    Shawn Emling            Elk Grove  CA       40     2 F 40-49        32:30   10:29/M
      37    Andrew Gajkowski        Waldorf  MD         32     4 M 30-39        32:56   10:37/M
      38    Adriana Abell           La Plata  MD        37     5 F 30-39        32:56   10:37/M
      39    Teri Hendricks          Waldorf  MD         29     5 F 19-29        33:09   10:42/M
      40    Cindy Leveling          Brandywine  MD      52     2 F 50-59        33:22   10:46/M
      41    Ivan Sterling           Lexington Park  MD  54     2 M 50-59        34:52   11:15/M
      42    Hollie Davis            Lothian  MD         40     3 F 40-49        35:23   11:25/M
      43    Makayla Curtis          Mechanicsville  MD  11     3 F  0-13        35:29   11:27/M
      44    Annie Leveling          Brandywine  MD      14     1 F 14-18        36:30   11:46/M
      45    Maddie Berres           La Plata  MD        12     4 F  0-13        36:42   11:50/M
      46    Dana McPherson          La Plata  MD        47     4 F 40-49        36:43   11:51/M
      47    Cindy Berres            La Plata  MD        46     5 F 40-49        37:11   12:00/M
      48    Grace Bowie             Waldorf  MD         9      5 F  0-13        37:38   12:08/M
      49    Charles McPherson       La Plata  MD        48     9 M 40-49        37:44   12:10/M
      50    Ariana Castrence        Waldorf  MD         10     6 F  0-13        40:57   13:13/M
      51    Sarah Golba             Waldorf  MD         12     7 F  0-13        47:01   15:10/M
      52    Marla Turner            Waldorf  MD         47     6 F 40-49        47:02   15:10/M
      53    Farrah Harris           Lexington Park  MD  33     6 F 30-39        51:46   16:42/M
      54    Cyndie Campbell         La Plata  MD        54     3 F 50-59        54:14   17:30/M
      55    Melissa Curtis          Mechanicsville  MD  35     7 F 30-39        57:11   18:27/M



Software: The Race Director, Race Management Systems, racedirect@aol.com
<- Back to CBRC Race Results